fbpx

10 iemesli, kādēļ darba devējam izīrēt masāžas krēslu

Daudzi masāžu uzskata par patīkamu luksus pakalpojumu, ko var saņemt SPA salonā. Tomēr par masāžu ir vērts runāt kā par normālu mūsu veselības rutīnas sastāvdaļu. Cilvēki, kuri lielāko darba dienas daļu pavada sēžot vai stāvot, bieži vien neapzinās masāžas spēju novērst un mazināt sāpes. Tieši mazkustīgais dzīvesveids un ilgā sēdēšana bieži vien ir sāpju cēlonis.

Rakstā apskatām 10 iemeslus, kāpēc masāžas krēsls ir lielisks ieguldījums darbinieku veselībā. Parādiet tos savai uzņēmuma vadībai, lai regulāra masāža kļūst par vēl vienu veidu, kā parūpēties par savu darbinieku veselību.

PREVENCIJA. Cilvēki datorus izmanto ne tikai atpūtai, bet arī darbam, kā rezultātā ilgas stundas – nereti pat 10-12 stundas dienā – pavada sēžot pie datora. Tas, protams, ietekmē arī mūsu pašsajūtu un veselību. Nereti darbinieki sūdzas par kakla, muguras lejasdaļas, plaukstas un plecu sāpēm. Hroniskas un akūtas sāpēs ir visizplatītākā arodslimība. Ir pierādīts, ka regulāra masāža palīdz novērst un mazināt šāda veida sāpes.

CENA. Viena masāžas sesija pie masiera vidēji izmaksā 25-40 eiro. Uzņēmumā, kurā ir 50 cilvēku, šāds pakalpojums maksā vismaz 1250 eiro mēnesī, bet darbinieki vēlas masāžu biežāk nekā reizi mēnesī. Šeit lieliski noder iespēja iznomāt masāžas krēslus. Cena par viena krēsla īri kopā ar PVN ir no 80 līdz 270 eiro mēnesī, atkarībā no krēsla modeļa un aprīkojuma. Tādā veidā darbinieki var izmantot masāžas krēslu pat katru dienu, tas ir daudz lētāk un izdevīgāk.

Salīdzinot ar parastās masāžas cenām, masāžas krēsla noma ir lētāka, kas ļauj to izmantot ievērojami biežāk.

REGULARITĀTE Ja masāža paredzēta sāpju mazināšanai, nevis tikai relaksācijai un profilaksei, tā ir jāveic biežāk nekā reizi mēnesī. Ņemot vērā, cik daudz cilvēku pavada savu darba dienu sēžot pie datora, sūdzoties par sāpēm, masāžu būtu ieteicams veikt vismaz reizi nedēļā. Masāžas krēsls darba vietā ļauj saņemt masāžu biežāk bez papildu izmaksām.

LAIKS Vairāki uzņēmumi, kas izvēlējušies “Borealis” masāžas krēslu īri, izveidojuši saviem darbiniekiem tiešsaistē pieejamu grafiku, kurā iespējams pierakstīties uz masāžas sesiju. Tādā veidā darbiniekiem nav jādodas uz kādu masāžas salonu, nav jātērē laiks, lai veiktu rezervāciju pa  telefonu vai rakstot e-pastus. Masāžas krēsla sesijas ierasti ir arī īsākas, tās parasti ir 10-30 minūšu garas.

INDIVIDUĀLA PIEEJA Gandrīz visiem “Borealis” masāžas krēsliem ir iespēja izvēlēties starp vairākiem masāžas veidiem un programmām. Tāpēc nav svarīgi, cik liels ir Jūsu kolektīvs, katrs no 10, 50 vai 300 darbiniekiem varēs pielāgot masāžas sesiju savām vēlmēm un specifikai. Automātiskie sensori sajūt krēslā sēdošās personas ķermeņa formu, augumu un svaru, tomēr atstāj arī pašam lietotājam iespēju izvēlēties masāžas tehniku, programmu, spēku, diapazonu, dziļumu un daudz ko citu.

STABILITĀTE Masāžas krēsli “Borealis” izceļas ar augstu kvalitāti, neatkarīgi no tā, cik daudz cilvēku tos ikdienā izmanto vai cik ilgi krēsls ir izmantots. Masāžas krēsla mūža ilgums ir garš, pateicoties īpašajām tehnoloģijām, kā arī regulāri tiek radīti jauni, vēl spējīgāki modeļi. Masāžas krēsls nepieviļ, lietotājs vienmēr zina, ko iegūs. Tomēr stabilā kvalitāte nenozīmē, ka masāža ir vienmuļa. Viens un tas pats masāžas krēsls piedāvā gan klasisko, gan zviedru masāžu, kā arī masāžas programmas ar šitsu un taizemiešu masāžas elementiem, apvienojot tos desmitos dažādu programmu.

 

Masāžas krēslu kvalitāte ir augsta un nav atkarīga no tā, cik cilvēku un cik ilgi tas tiek izmantots vienas dienas laikā.

DISKRĒTUMS Pateicoties tam, ka masāžu veic mašīna nevis masieris, ir iespējams labāk un kvalitatīvāk izmasēt arī tās ķermeņa daļas, kuras nereti diskomforta dēļ tiek atstātas novārtā. Viena no šādām ķermeņa zonām ir sēžamvieta un muguras lejasdaļa, kurai īpaši nepieciešams atbalsts, ja darbs ir saistīts ar ilgstošu sēdēšanu. Ja astes kauls sāp no ilgstošas sēdēšanas, rūpes par sēžas muskuļiem ir ārkārtīgi būtiskas. Pietam, masāžas krēsls ir piemērots arī tiem, kuri nejūtas ērti izģērbties masiera klātbūtnē, jo drēbes paliek mugurā.

IZMAKSU EFEKTIVITĀTE Masāžas krēsla īres izmaksas ir salīdzinoši zemas, taču ieguvumi ir lieli arī finansiālā ziņā. Pirmkārt, regulāra masāža samazina slimības dienu skaitu, kas saistīts ar arodslimībām, piemēram, muguras sāpēm. Otrkārt, patīkama masāžas dienas vidū palīdz stimulēt darbinieku domas, lai pēc tam varētu labāk veikt savus tiešos darba pienākumus. Treškārt, darbinieki jūtas vairāk novērtēti, jo redz, ka darba devējs ir ieinteresēts investēt savu darbinieku veselībā jau šodien.

Uzņēmumam, kas piedāvā regulāras muguras masāžas iespēju, darbinieks ir ilgtermiņa partneris, par kura veselību rūpējas.

ATŠĶIRĪBA Pieminot savā darba sludinājumā, ka Jūsu darba vietā ir pieejamas regulāras masāžas, Jums ir iespēja atšķirties un izcelties uz citu darba devēju fona. Sludinājumā, kurā ir minēta “motivējoša alga” un “draudzīga komanda”, ir vajadzīgs minēt vēl kādu citu priekšrocību. Piemēram, IT uzņēmumos masāžas iespēja sēdošā darba dēļ parasti ietilpst standarta piedāvājumā, tāpēc ir vērts padomāt, kā to visefektīvāk nodrošināt saviem darbiniekiem. Tomēr arī citās jomās masāžas krēsla klātbūtne var būt ievērojama priekšrocība papildus rentabilitātei.

UZTICAMĪBA Baltijas uzņēmumi izmanto jau vairāk nekā 300 “Borealis” masāžas krēslus, un 80% no šiem uzņēmumiem krēslus izmanto ilgāk nekā pusgadu, daudzi – jau gadiem ilgi. Masāžas krēsla īre ir vienkāršs process – tam nav nepieciešama īpaša tehniskā apkope, bet, ja krēslam ir radušās kādas problēmas, tad mēs nodrošinām pilnu servisu. Turklāt, Jums ir iespēja izīrētos krēslus ik pa laikam mainīt, lai izmēģinātu kādu citu modeli.

 

Avoti:

Moyer, C., Rounds, J., Hannum, J., & Cooper, Harris. (2004). A meta-analysis of massage therapy research. Psychological Bulletin, 130(1), 3–18.

Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūts (2015), Drošs un veselībai nekaitīgs darbs birojā. Apskatīts: 17.02.2021. Pieejams: http://stradavesels.lv/Uploads/2016/12/28/256_2015_Brosura_Darbs_ar_datoru.pdf