fbpx

Kā apvienot darbu no mājām, neaizmirstot parūpēties par sevi

Zināms, ka nepareizi iekārtota darba vide var atstāt negatīvu ietekmi uz mūsu veselību. Ko darīt laikā, kad tik daudzi strādājam no mājām? Mājās mums ir ierobežotas iespējas izveidot sev ergonomisku darba vidi. Šobrīd vairāk laika pavadām iekštelpās, arvien vairāk cilvēku saskarās ar problēmām, kuras veicina ilgstošs darbs ar datoru. Laika gaitā radušās veselības problēmas sāk atsaukties uz mūsu darba efektivitāti un to, kā jūtamies darba un mājas vidē.

Lielu nozīmi ir vēlams pievērst ne tikai seku likvidēšanai, bet arī profilaktiskiem pasākumiem, ja runa ir par veselības saglabāšanu. Vairāk kustību svaigā gaisā, sabalansēts uzturs, jauni veidi, kā rast iespēju relaksēties un atslābināties. Aktuāla problēma daudziem ir text neck jeb “īsziņu kakls”, kad ilgstošas un ergonomiski nepareizas viedierīču un datoru izmantošanas rezultātā veidojas kakla deformācija. Tās rezultātā var nosprostoties asinsvadi, tiek traucēta galvas apasiņošana, no intensīvas koncentrēšanās uz ekrānu attīstās arī dažādi redzes traucējumi u.t.t. Viens no risinājumiem var būt masāžas krēsla ieviešana savās mājās. Pēc garas darba dienas pie datora tas ir lielisks veids, kā palīdzēt saspringtajai sprandai un mugurai un nosēdētajam astes kaulam.

Pat jau 15 minūšu ilga masāža var palīdzēt atslābināties un samazināt darba izraisīto stresu. Masāžas krēsls ir investīcija savā veselībā, kuru var izmantot kaut katru dienu vairākas reizes, ja ir tāda nepieciešamība vai vēlme. Kas ir pats labākais – masāžas krēsli vairs nav tikai lielu uzņēmumu priekšrocība, to tehnoloģija un pieejamība ir gājusi līdzi laikam, kas nozīmē, ka šobrīd masāžas krēslu piedāvājumā ir modeļi katra vēlmēm un iespējām. Masāžas krēsls, kurš imitē cilvēka roku kustības ir Borealis  Continental Šis augstākās kvalitātes masāžas krēsls, ar plašu funkcionalitātes klāstu, vienmēr sniedz tikpat lielisku relaksējošu pieredzi, cik Jūsu labākā masiera rokas, varbūt pat vēl izcilākus! Continental masāžas krēslam ir dažas patiesi neticamas funkcijas. Pirmkārt, tas pats nolasīs sēdošas personas pozīciju krēslā, kas bez manuālas visa krēsla uzstādīšanas ļaus Jums izvēlēties masāžu konkrētai ķermeņa daļai (piemēram, pleciem vai kājām).  Vairāk uzzini (šeit)

Avoti:

Valsts Darba inspekcija, Darbs ar datoru, publicēts: 27.11.2020,  pieejams: https://www.vdi.gov.lv/lv/darbs-ar-datoru

Kāda ir ergonomikas nozīme ikdienā?, Medicine.lv, publicēts: 15.04.2020, pieejams: https://medicine.lv/raksti/kada-ir-ergonomikas-nozime-ikdiena-2ff129b932

Cady S. H., Jones G. E., Massage Therapy as a Workplace Intervention for Reduction of Stress, publicēts: 01.02.1997, pieejams: https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.2466/pms.1997.84.1.157