fbpx

Kādēļ masāža vienreiz mēnesī nav efektīva?

Bieži dzirdēts, ka, lai masāžas pozitīvie efekti saglabātos ilgstoši, masāža ir jāveic regulāri. Vai pietiek ar masāžu reizi mēnesī? Vai labāk ir to veikt biežāk? Protams, tas atkarīgs no katra cilvēka fiziskās sagatavotības, sāpju līmeņa, vēlmēm un iespējām. 

Masāža ir lielisks rehabilitācijas līdzeklis, kas palīdz cīnīties ar stresu un var uzlabot atlētiskos sasniegumus. Kāpēc gan to neizbaudīt vairākas reizes nedēļā? Ar dažādiem masāžas krēsliem un ierīcēm ir iespējams tikt pie kvalitatīvas masāžas tik bieži, cik vajadzīgs un vēlams. Ja Jūs ikdienā nodarbojaties ar sportu vai Jums ir saspringts dzīvesveids, tad regulāra 10-20 minūšu gara masāža būs labākais veids, kā relaksēties un uzlabot savu veselību.

Pilotpētījumā par masāžas krēslu iedarbību lielākā daļa dalībnieku apgalvoja, ka regulāra 20 minūšu masāža bijusi patīkama, mazinājusies trauksme, cilvēki jutušies mierīgāki un apmierinātāki. Masāžas krēsli ir piemēroti lietošanai gan profesionāliem sportistiem, gan ikvienam, kurš vēlas parūpēties par savu veselību.

Viens no lielākajiem masāžas krēslu plusiem ir tāds, ka masāžu var veikt sev ērtā laikā un kaut vai katru dienu. Ja pieraksts uz masāžas salonu dažkārt ir jāgaida nedēļām ilgi, masāžas krēsls un dažādas masāžas ierīces dod iespēju nodoties masāžai, negaidot rindā. Piemēram, relaksējoša masāža nakts vidū, jo moka bezmiegs? Enerģiska masāža rīta kafijas vietā? Nav problēmu, masāžas krēsls ir gatavs darbam jebkurā diennakts laikā. 

Izmantojiet masāžas ierīces regulāri savā ikdienā, lai samazinātu stresu un sāpes ķermenī, uzlabotu sirds veselību un mazinātu muskuļu spriedzi un saspringumu.

 

Avoti:

Lee, S.A., Murphy, C.L. & Taylor, V.M. Psychological Experiences Associated with Robotic Chair Massage: A Pilot Study. Psychol Stud 62, 196–199 (2017). Pieejams: https://doi.org/10.1007/s12646-017-0404-z