fbpx

Lietas, ko ņemt vērā, skrienot vēsā laikā

Varētu šķist, ka skriešana ir piemērota tikai pavasarim un vasarai, bet ar nelielu sagatavošanos to var darīt lielāko gada daļu. Lai skriešanas sezonu veiksmīgi turpinātu arī gada aukstākajos mēnešos, ir vērts ņemt vērā dažus vienkāršus padomus.

Pirmkārt, noteikti ir jādomā par atbilstošu apģērbu. Mūsdienās sporta apģērbs ir viegls, elpojošs un pieejams dažādās tirdzniecības vietās. Piemēram, kokvilnas apģērbs nebūs piemērots, jo ātri samirks no sviedriem un skrienot būs vēsi. Ir vērts padomāt arī par sporta aktivitātēm piemērotas apakšveļas lietošanu. Skrienot rudenī un ziemā ir svarīgi apģērbties tā, lai kustoties būtu silti, bet apstājoties nedaudz vēsi. Kustībā mūsu ķermeņi sasilst, tāpēc ir viegli pārkarst. Sportisti iesaka gan flīsa apģērbu, termo veļu, gan arī merino vilnu. Materiālam jābūt elpojošam. 

Otrkārt, ja skrējiens netiek pabeigts mājās, tad ir svarīgi pēc skrējiena pārvilkt mitrās sporta drēbes, līdz tiekat līdz līdz mājām un dušai. Tas ir nepieciešams, lai ķermenis pārāk neatdzistu un sportists nesaaukstētos. Pēc aktīvas atpūtas dabā vēsākajos mēnešos, ir svarīgi sasildīties, piemēram, dušā vai pirtī, dzerot siltu tēju vai iestiprinoties ar sātīgu zupu.

Treškārt, visbiežāk skrējējiem nosalst roku un kāju pirksti, kā arī ausis. Tāpēc jāpadomā par sporta cimdu, īpašu zeķu un skriešanai paredzētas cepures vai ausu sildītāju lietošanu, lai skriešanas sezonu veiksmīgi pagarinātu. Šis ir īpaši būtiski, ja paredzēts ilgāks skrējiens un gaisa temperatūra kļūst arvien zemāka.

Plus, gada vēsākie mēneši ir arī gada tumšākie mēneši, tāpēc, dodoties skrējienā, pārliecinieties, ka jūsu sporta apģērbam ir atstarojoši elementi. Vēl kāds ekstra atstarotājs un galvas lampiņa nenāks par skādi, jo sevišķi, ja skrējiens ir agri no rīta vai vakara pusē. Lai skrējiens būtu patīkamāks, ir vērts pievēst uzmanību arī vēja virzienam, vēlams, lai vējš ir mugurā tieši atpakaļceļā.

Nobeigumā – lai skriešana vēsākā laikā būtu patīkama, ir jādomā arī par ūdens dzeršanu, iesildīšanos un atsildīšanos, kā arī atpūtas dienām starp skrējieniem. Te īpaši var noderēt dažādas masāžas ierīces un metodes, kas palīdzēs muskuļiem atgūties un atslābt, lai ātrāk sagatavotos jauniem piedzīvojumiem. Arī masāžas pistole ir pieprasīta starp sportistiem, lai atslābinātu muskuļus, iesakām arī šo iekļaut savā ikdienā. 

 

Avoti:

Paul S., et al. (2020), Everything You Need to Know About Running in the Cold, Runners World. Pieejams: https://www.runnersworld.com/beginner/a20834718/the-newbie-guide-to-running-when-its-cold/ 

Skriešana vēsā rudens laikā – kā ģērbties un kādi ir labākie maršruti? Iesaka treneris. Medicine.lv mājas lapa (2019). Pieejams: https://medicine.lv/raksti/skriesana-vesa-rudens-laika-ka-gerbties-un-kadi-ir-labakie-marsruti-iesaka-treneris-8bedd56cc3