fbpx

Šiatsu masāža – ķermeņa labsajūtai

Kas ir šiatsu masāža? Šiatsu masāža ir tradicionālajā ķīniešu medicīnā (TĶM) balstīta refleksterapijas metode, kuras laikā notiek ķermeņa enerģētisko punktu aktivizācija. Tās pirmssākumi – amna – meklējami jau 14. gs. Japānā, bet lielāku popularitāti tā guvusi sākot no 17. gs. Lai gan zinātnieki mēdz diskutēt par TĶM izmantotajām metodēm, tikpat daudzos avotos var lasīt par to labvēlīgo ietekmi uz veselību un labsajūtu.

Tāpēc šiatsu masāžu nereti izmanto kā profilaktisku terapiju vai daļu no kompleksa veselību veicinoša speciālistu sastādīta plāna.

Pētījumā par šiatsu masāžas efektiem uz muguras lejas daļas sāpēm, konstatēts, ka šī masāža pozitīvi iedarbojas gan uz trauksmes līmeni, gan sāpēm, ko izjuta pētījuma dalībnieki. Eksperimenta laikā ievērojami samazinājās gan sāpes, gan trauksme, kā arī aptaujātie dalībnieki ieteiktu šo masāžu arī citiem, norādot, ka tā palīdzēja mazināt lielākās neērtības, ko viņi izjuta saistībā ar muguras lejasdaļas sāpēm.

Viena no šiatsu masāžas iezīmēm ir tā, ka to veic caur apģērbu, nepieskaroties ādai. Izmantojot mūsu šiatsu masāžas ierīces ir iespējams tikt pie augstvērtīgas masāžas pieredzes bez ilgām rindām masāžas salonos jebkurā sev izdevīgā laikā. Masāžas laikā uzlabojas asinsrite, novērots, ka tā labvēlīgi iedarbojas uz muguras, plecu un galvas sāpēm. Ja jūs vēlaties mazināt stresa radītās sekas, palielināt savu enerģijas līmeni un relaksēties, iesakām izmantot masāžas ierīces, kurās šis masāžas veids tiek izmantots, kā piemēram, pie mums pieejamais šiatsu masāžas paliktnis  Masāžas paliktnis ir ātrs un ērts līdzeklis diskomforta mazināšanai no pārāk ilgstošas sēdēšanas. To varat izmantot braucot mašīnā, atrodoties mājās vai birojā.

 

Avoti:

Brady, L. H., Henry, K., Luth, J.F. 2nd, Casper-Bruett, K.K. (2001) The effects of shiatsu on lower back pain. J Holist Nurs. 2001 March 19(1), pp. 57-70. Pieejams: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11847714/

Robinson, N., Lorenc, A. & Liao, X. (2011) The evidence for Shiatsu: a systematic review of Shiatsu and acupressure. BMC Complement Altern Med 11, 88. Pieejams: https://doi.org/10.1186/1472-6882-11-88