fbpx

Stāsts par mūsu uzņēmumu

2007. gadā Austrijas sporta nometnē Ramsau sanāca trīs draugi: toreiz slēpošanas asociācijas fizioterapeits Lauri Rannama, slēpotājs Timo Simonlatser un slēpotājs-fizioterapeits Peeter Kümmel. “Lauri padalījās ar mums abiem novērojumos, ka Pasaules kausa izcīņas slēpošanas sacensībās Sapporo, Japānā, bija dažas aizraujošas lietas, kas pievērsa viņa uzmanību – masāžas krēsli,” vēsta Timo.

Lauri pastāstīja saviem draugiem, kā viņš ienāca Sapporo tirdzniecības centrā, lai iegādātos tehniskas lietas un bija pārsteigts par masāžas krēslu pārpilnību, nerunājot par lielisku masāžu, ko sniedza viņam šīs ierīces. “Tas bija kaut kas pavisam atšķirīgs no tā, ko kāds no mums bija redzējis Igaunijā vai Eiropā. Lauri norādīja uz galveno argumentu, ka masāžas krēsls ir ne tikai interesanta ierīce, bet arī laika taupīšanas iekārta, kas arī pamudina izmēģināt to Igaunijā,” stāsta Timo.

Tika atrasts gan ražotājs, gan arī daži ieinteresēti cilvēki. Pirmais pasūtījums tika veikts vēl tad, kad pats uzņēmums vēl nebija izveidojies. Milzīgais jūras konteineris piegādāja mums 3 – 4 dažādus masāžas krēslu modeļus, ieskaitot tos masāžas krēslus ar monētu skaitītājiem, kuri piemēroti izmantošanai publiskās vietās. “Paši pirmie masāžas krēsli, kas ieradās pie mums pirmajā konteinerī, joprojām darbojas bez jebkādiem izņēmumiem. Un tas ir pēc 10 gadiem sabiedriskajā vietā!” Timo sajūsmināti stāsta. Pirmo masāžas krēslu, kuru izmantot mājās, iegādājās Andrus Veerpalu.

Tā kā uzņēmuma dibinātāji uz to laiku bija aizņemti profesionālajā sportā, uzņēmuma attīstība bija atlikta malā. “Vienā brīdī sportista karjera beidzas. Tieši tajā brīdī masāžas krēsli sniedza glābjošu atbalstu. Kad veselība bija stipri iedragāta, sākās rūpīgs atlabšanas process ar masāžas krēslu palīdzību,” atceras Timo. “Mēs visi bijām motivēti darboties. Sākotnēji, mūsu mērķis bija ieguldīt naudu lietā, kura nebija pieejama tirgū, un kurā mēs redzējām perspektīvu,” atzīst Lauri. Tomēr, priekš Timo šāds solis bija īpaši aizraujošs, jo beidzot bija iespēja pielietot uzņēmējdarbības zināšanas, kas kādreiz iegūtas universitātē.

Jomas attīstība Igaunijā un pasaulē

10 gadu laikā masāžas krēslu industrija strauji attīstījās visā pasaulē. “Kad mēs tikai sākām, nebija ne rokas masāžas režīmu, ne pat pēdu masāžas. Aizmugures masāžai izmantoja īsus masāžas veltņus, kas kustējās tikai uz augšu un uz leju. Taču pat tad, tas bija kaut kas jauns cilvēkiem, arī mums pašiem tas likās aizraujoši! Jau šodien, kad es izmēģinu jaunus masāžas krēslus, apzinos, ka viss stipri mainījies,” saka Timo. Daudzas pārmaiņas notika, kad tirgū vienlaicīgi parādījās pirmie krēsli ar L-Track veltņu izvietojumu (ļauj veltņiem izmasēt klienta muguru, sēžamvietu un augšstilbus) un krēsli ar S-Track veltņu izvietojumu (sniedz papildus dziļu stiepšanas un pagriešanas masāžu jostasvietai).

Ilgstošs darbs masāžas krēslu jomā ir nodrošinājis igauņiem iespēju būtiski uzlabot veselības stāvokli. Taču jāsaprot, ka vēl joprojām ir garš ceļš ejams. “Cilvēki, kas iegādājas kādu no mūsu masāžas krēsliem, ir tie klienti, kas piedzīvo hroniskas veselības problēmas – ilgstoši sēdošs/stāvošs darbs vai tie, kam ir traumas no nelaimes gadījumiem. Tas vienmēr izriet no klientu stāsta – vienā brīdī parādījās muguras trauma, autoavārijas sekas, kakla muskuļu stīvums… un tas arī darbojas, kā spēcīgs impulss cilvēku veselības apziņas uzsākšanai,” stāsta Timo.

Tas vienmēr izriet no klientu stāsta – vienā brīdī parādījās muguras trauma, autoavārijas sekas, kakla muskuļu stīvums… un tas arī darbojas, kā spēcīgs impulss cilvēku veselības ceļa uzsākšanai.

Mūsdienās izpratne par veselību ir palielinājusies, jo arī uzņēmumi rūpējās par profilaktisko veselības pakalpojumu sniegšanu saviem darbiniekiem jau agrīnajos posmos. “Uzņēmumi saprot, ka veselīgi darbinieki ir laimīgi darbinieki. Bieži vien darbinieki nejūt to robežu, kad viņiem jādara visu, lai novērst slimības pirmsākumus. Tāpēc ir ļoti labi, ka veselības aprūpes profilakses modelis attīstās caur darba devējiem Igaunijā. Jo, ja jūs pilnībā strādājat ar savu dvēseli, vienā brīdī masāža būs nepieciešama, ”atzīst Timo.

Visi Borealis rūpīgi atlasītie masāžas krēslu modeļi tiek ražoti Ķīnas rūpnīcā, ņemot vērā 2000. gada pieredzējušo ekspertu padomus un ieteikumus. “Balstoties uz jaunumiem, kas parādās tirgū, mēs katru gadu pasūtam demo modeļus no Āzijas valstīm, kā arī apmeklējam dažādas izstrādātāju izstādes. Varbūt kaut kur citur tos izstrādā labāk? Taču, pat ja krēsls ir ražots Dienvidkorejas Taivānā, lielākā daļa detaļu joprojām nāk no Ķīnas, pat krēsliem, kas tiek pārdoti zem Eiropas zīmoliem,” vēsta Timo.

Atsauksmes un veiksmes stāsti no mūsu klientiem

Jau desmit gadus Borealis masāžas krēsli ir dziedinājuši cilvēku veselību savās mājās, uzņēmumos, veselības aprūpes iestādēs, kā arī sabiedriskajās vietās. Peeter, Timo un Lauri paši izmanto savus krēslus: atveseļošanai un atpūtai, kā arī piedāvā krēsla pakalpojumus saviem klientiem fizioterapijas nolūkos. Masāžas krēslu lietotāju vidū ir daudzi veiksmes stāsti.

“Pavisam nesen mani sazvanīja nepazīstams numurs. Otrajā galā ar mani runāja sieviete no Mulgimaa. Viņa pastāstīja man, ka katru dienu dodas uz Tartu, kur visu dienu pavada uz kājām. Pēc visu darbu padarīšanas viņa vienmēr izmanto mūsu masāžas krēslu, kas atrodas autobusu stacijā. Viņa zvanīja, lai pateiktos par palīdzību, ko sniedz masāžas krēsls. To bija patīkami apzināties, ka cilvēki gūst labumu no lietām, ko mēs darām.”

Darbības jomas

Šobrīd Borealis produktu klāstā ir 15 masāžas krēsli, dažādi masāžas sēdekļi un masāžas spilveni, kā arī inovatīvs acu masētājs. 300 Borealis masāžas krēsli ir atrodami Igaunijas uzņēmumos, nerunājot jau par tiem krēsliem, kas atrodas mūsu klientu mājās. Taču daudzi cilvēki var izjust Borealis masāžas krēsla darbību kādā no lielākiem Igaunijas tirdzniecības centriem, Tallinas lidostā, dažās universitātēs, autobusu stacijās un viesnīcās.

Papildus masāžas ierīcēm, Borealis piedāvā arī fizioterapijas produktu klāstu, kas lielākoties koncentrējas uz kinezioloģiskiem teipiem, fizisko nodarbību un aprīkojumu precēm, kuras nav viegli atrodamas Igaunijā.

Borealis zīmols GameKing pārvalda bērnu spēļu automātus, kas atrodas tirdzniecības centros, veidojot spēļu komplektu NALI, kas veicina bērnu attīstību. Spēles izvietotas ekoloģiski draudzīgajās telpās.

Borealis biroji un izstāžu zāles ir atrodami Rīgā, Tallinā un Tartu. No trīs draugiem – uzņēmuma dibinātājiem, kompānija izauga līdz desmit darbiniekiem. Katru dienu klientu uzticība aug, to nosaka lieliska klientu apkalpošana, iespēja apskatīt un izmēģināt preci pirms iegādāties vai nomāt to. Timo, Peeter un Lauri darbojas, lai sasniegtu kopēju mērķi. “Borealis turpina veiksmīgi darboties, jo esam sapratuši, ka mūsu produkts var būt tikpat labs, cik tas var būt. Lielākoties, atsauces par produktu nāk no mūsu patērētājiem.”

Kopš 2016. gada Borealis ieguva Gazelle balvu no Äripäev trīs gadus pēc kārtas, bet Borealis acs masētājs pelnīti saņēma skaistumkopšanas īpašo balvu kā inovatīvākais skaistuma produkts 2017. Borealis arī atbalsta igauņu uzņēmumus, kā arī aktīvi ziedo Tartu Universitātes slimnīcas bērnu fondam.