fbpx

Masāža kā palīgs pret galvassāpēm

Galvassāpes retāk vai biežāk, bet piemeklē gandrīz visus no mums. Tām mēdz būt dažādi iemesli, piemēram, liela fiziskā slodze, pārpūle, arī saaukstēšanās vai paaugstināts stresa līmenis un pat laikapstākļu maiņa. Galva sāk sāpēt tāpēc, ka smadzenēm pieplūst mazāk asiņu, izraisot muskuļu saspringumu un sāpes. Visi, kuriem ir bijušas galvassāpes, piekritīs, ka tas nav nekas patīkams, ievērojami samazinās labsajūta un darba spējas.

Masāža ir lielisks līdzeklis dažādu galvassāpju gadījumā. To apstiprina arī vairāki pētījumi. Piemēram, pētījumā par migrēnas galvassāpēm, tika secināts, ka jau divas 30 minūšu ilgas masāžas sesijas nedēļā palīdz tikt galā ar stresa simptomiem un sāpēm. Pētījuma dalībnieki pēc piecām nedēļām ziņoja par biežākām pauzēm starp galvassāpēm un vairāk sāpju brīvām dienām, labāku miegu. Viņiem tika novērots arī paaugstināts serotonīna līmenis, kas atbild par laimes izjūtas un labsajūtas ierosināšanu.

Galvassāpju gadījumā ir vērts pievērst īpašu uzmanību kakla daļas masāžai, jo bieži tieši šo muskuļu saspringšanas dēļ parādās diskomforts. Masāžas laikā uzlabojas asinsrite un ķermenis spēj labāk atbrīvoties. Tomēr arī visa ķermeņa masāža ir lietderīga galvassāpju gadījumā. Masāžas seansa laikā visi ķermeņa muskuļi atslābst, tas palīdz arī lielas emocionālās vai fiziskās slodzes gadījumos, atvieglojot sāpju simptomus un uzlabojot pašsajūtu. Masāžas efektu var sajust jau tūdaļ pēc masāžas seansa beigām.

Mūsu masāžas krēsli “Borealis” ļaus piedzīvot galvassāpju brīvu ikdienu, jo tie būs vienmēr pieejami, neatkarīgi no diennakts stundas vai jūsu noskaņojuma. Izvēloties sev piemērotāko masāžas veidu un ilgumu, Jums būs iespēja tikt vaļā no sāpēm bez pretsāpju līdzekļiem. Regulāri masāžas seansi ne tikai nodrošina to, ka galvassāpes atkāpsies un būs retākas, bet arī to, ka uzlabosies organisma kopējais tonuss un paaugstināsies enerģijas līmenis.  Piemēram masāžas krēslam “Elite”  ir deviņi automātiskie režīmi – Rest un Sleep programmas palīdz atslābināt ķermeni pirms miega vai pusdienu pārtraukuma; Working Relief  programma ir ideāla biroja darbiniekiem un cilvēkiem, kuri daudz laika pavada lidmašīnā vai pie automašīnas stūres; NeckShoulderWaist un Spine programmas parūpēsies par Jūsu kaklu, pleciem, visu muguru un mugurkaulu, kas palīdzēs arī uzlabot kopējo ķermeņa veselību.

Ja galvassāpes ir ilgstošas, biežas un ļoti spēcīgas, noteikti ir jāapmeklē ārsts, jo tā var būt kādas nopietnas saslimšanas pazīme.

 

Avoti:

Hernandez-Reif M., Dieter J., Field T., (1998), Migraine Headaches are Reduced by Massage Therapy, International Journal of Neuroscience, Vol. 96, issue 1-2, pp.1-11. Apskatīts: 24.02.2021, pieejams: https://www.tandfonline.com/doi/citedby/10.3109/00207459808986453?scroll=top&needAccess=true

Quinn C., Chandler C., Moraska A. (2002), Massage Therapy and Frequency of Chronic Tension Headaches, American Journal of Public Health (AJPH), October 2002. Apskatīts: 24.02.2021, pieejams: https://ajph.aphapublications.org/doi/epub/10.2105/AJPH.92.10.1657